2014-09-09 by , audio/video

METALHEADZ/ ULTERIOR MOTIVE


METALHEADZ/ ULTERIOR MOTIVE

 6 października br. Ulterior Motive wydaje swój debiutancki album "The Fourth Wall" pod szyldem słynnej londyńskiej wytwórni Metalheadz (http://www.metalheadz.co.uk).

 

Polska publiczność będzie miała okazję usłyszeć duet już 11 października w klubie Basen w Warszawie. Będzie to jedyna w Polsce impreza promująca debiut album Ulterior Motive. Występ Ulterior Motive wesprze silna reprezentacja Metalheadz czyli Jubei, Heist, Ant TC1, Reza, MC DRS oraz artyści odpowiedzialni za popularny cykl nocy DnB - Shinobi.

 

Debiutancki album duetu Ulterior Motive uderza pewnością siebie i niespotykanym jak dotąd w ich twórczości charakterem. Pod opieką Goldiego para muzyków przygotowała aż 14 utworów, w których wyraźnie słychać jego wpływ. Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę podczas słuchania tego albumu, jest jego nieopisana energia i emocje. Ogólną estetyką albumu jest funk, połączenie prawdziwego groove?u z siłą elektroniki. Oba te składniki wzajemnie się uzupełniają, co sprawiam, iż wspomniana funk?owa estetyka ożywa.

 

Ulterior Motive wyrośli w klasycznej kulturze rave, ten wpływ stanowi element spajający projekt w jedną całość. To na czym koncentruje się album jest jasne od pierwszego otwierającego go utworu "Stay", ludzkie emocje postrzegane przez pryzmat muzyki tanecznej, na styku pomiędzy miłością i porzuceniem.

 

Projekt powstawał ponad rok, jednak producenci nie czuli presji czasu by go dokończyć. Sam Goldie i ekipa Metalheadz świetnie rozumieją nierozerwalność procesu artystycznego. Wszyscy artyści zaproszeni do współtworzenia albumu zostali przez Ulterior Motive skrupulatnie dobrani. Zamiast współpracy z innymi producentami zdecydowali się na zaprezentowanie nowych wokalistów i raperów.

 

Ulterior Motive zdradzają co było powodem tej decyzji:

Dokonaliśmy świadomego wysiłku aby wyszukać nowych, nieodkrytych wokalistów do projektu. Naprawdę chcieliśmy współpracować z ludźmi, którzy nigdy wcześniej nie byli zaangażowani w projekty DnB. Ta decyzja pozwoliła na wniesienie nowej perspektywy, świeżego spojrzenie na wiele rzeczy. Znaleźliśmy Jamesa Sunderlanda przeczesując Internet, od razu pomyśleliśmy, że brzmi niesamowicie i chcieliśmy go usłyszeć na swoim albumie.

Oprócz współpracy z wokalistami i raperami, zależało nam aby album od strony producenckiej był w stu procentach nas. W przeszłości zrobiliśmy wiele świetnych kolaboracji producenckich, a tu chodziło o pokazanie czym naprawdę jest Ulterior Motoive i czuliśmy, że jedyną drogą do tego jest przejęcie pełnej kontroli nad procesem twórczym.

 

Odrębnym aspektem albumu jest jakość produkcji. Duet Ulterior Motive dobrze znany jest ze swojej wręcz inżynieryjnej precyzji, a ich album z pewnością ukazuje prawdziwy talent, umiejętność utrzymania emocji w centrum na równi z brzmieniem elektroniki.

 

 

 

EMOCJE | PRODUKCJA | WPŁYWY

 

 

To punkt styku wszystkich aspektów gwarantujących, że album zadowoli dotychczasowych fanów Ulterior Motive, a także przyciągnie nową publiczność, za sprawą ogromnej energii. Twórczość Ulterior Motive zawsze otrzymywała duże poparcie świata muzyki DnB, a ich koledzy po fachu byli bardzo wspierający przy wszelkich działaniach duetu, zwłaszcza przy pracy nad najnowszym ich projektem.

 

Oto co mieli do powiedzenia na ten temat:

Sub Focus

Jestem fanem tych chłopaków już od jakiegoś czasu, a ten album wynosi ich brzmienie na kolejny poziom, na tym albumie słychać najwyższy poziom DnB.

 

Goldie

Najbardziej niewiarygodny album jaki słyszałem od bardzo długiego czasu, prawdziwy long player i to mnie przeraża, bo mają jeszcze więcej w zanadrzu.

 

Ed Hornet / Pendulum

To jest przyszła klasyka, nie potrafię wybrać mojego ulubionego kawałka z płyty, ponieważ każdy jest tak zróżnicowany i świetnie wykonany. Nastrojowy, będący ukłonem dla przeszłości, a jednocześnie wnoszący powiew świeżości i futurystyczne spojrzenie na gatunek.

 

Rockwell / Radio 1

UM pokazują szerokość swoich wpływów i wyciągają asy z rękawa na long play?u, które nie tylko porusza parkiet, ale zdradza ich przyszłościowe myślenie i oddanie muzyce, pozwala przekroczyć mury klubu. Najwyższa ocena!

 

 

 

Więcej na temat imprezy METALHEADZ/ ULTERIOR MOTIVE @ Basen Warszawa 11/10/2014 na https://www.facebook.com/events/593316704120775/

 

Organizator BITEM w MIASTO: https://www.facebook.com/bitemwmiasto

Bilety na Biletomat.pl: 59 zł

https://www.biletomat.pl/imprezy/ulterior-motivemetalheadz-new-albu...

 Komentarze

Brak komentarzyDodaj swój komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

OceńŚrednia ocena: 5.0/5 (głosów 1)
Aby ocenić musisz się zalogować.

audio/video

2017-01-27, audio/video
Pozdro techno
Tu kiedyś będzie mój blog.
2014-09-09, audio/video
METALHEADZ/ ULTERIOR MOTIVE
 6 października br. Ulterior Motive wydaje swój debiutancki album "The Fourth Wall" pod szyldem słynnej londyńskiej wytwórni Metalheadz (http://
2014-08-29, audio/video
DARREN EMERSON
DARREN EMERSON@Nowa Jerozolima
2014-05-21, audio/video
KAŻDA SOBOTA! CAŁE PIĘTRO TYLKO DLA PAŃ ! 3h PICIA ZA DARMO! WJAZD FREE! 24:00 POKAZ BAD BOYS
Najlepsza Sobotnia opcja! :) ?????????????????????????? W każdą Sobotę całe górne piętro do
2014-05-14, audio/video
Night club LIBIDO WARSZAWA
http://www.libidoklub.pl
2014-02-18, audio/video
Cytrynówka Showcage Sessions #1
Cytrynówka Showcage Sessions #1
2013-12-06, audio/video
Aftermovie z IV urodzin Warsaw Mechanism
8.11.2013 w Basenie@Warszawa odbyły sie czwarte urodziny Warsaw Mechanism warszawskiej technicznej ekipy, która ma na koncie wiele dobrych i mocnych