2016-08-14 by Player, Informacje imprezowe

Relacja z Audioriver 2016

Czyli zaliczony imprezowy weekend.


Relacja z Audioriver 2016

Audioriver (AR) następca Astigmatic na stałe zagościł w kalendarzu Clubbing.pl. Raz w roku na płockiej plaży pojawiają się namioty wypełnione elektroniczną nutą do których odwiedzenia gorąco zachęcamy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet jak jest się zatwardziałym fanem jednego gatunku zwykle usłyszy coś interesującego z innego klimatu. Co prawda obecnie w dobie ogólnodostępnych serwisów streamingowych nieosłuchanie możliwe jest jedynie z perfidną premedytacją nie mniej nie wszystko na słuchawkach brzmi tak samo fajnie jak na estradowych paczkach.

Z ostatniego AR pamiętam set DANGER, Ricardo Villalobos, roześmianego Sigala, zdziwionego Beepa, bolące nogi po próbie posłuchania każdego artysty, charczące głośniki na Goldiem i upierdliwą strefę z alko.

W tym roku plan był by nic nie planować, bawić się, nie pilnować lineupów, nie nabijać kilometrów. Nie szukałem rozpisek, nie umawiałem się ze znajomymi o wyznaczonej godzinie, bawiłem się tam gdzie akurat mi się podobało.

20160730_3322_1000.jpg 

Od strony muzycznej praktycznie cały czas byłem zaskakiwany. Na głównej scenie powinien zatrzymać DANGER, który zapełnił cała skarpę fanami a zrobili to C2C scratchami. Dalej Richie Hawtin zwykle przynudzający ściągnął na piaszczysty parkiet zamiast Svena Väth, który prawie ukołysał do snu. Dubfire totalnie odcięty od publiki dość długo trzymał zaś Four Tet upewnił mnie, że lepiej się go słucha na słuchawkach niż imprezie.

Bez apelacyjnie piasek wiadrami sypał mi się do butów przy mieszance Neonlight, Dub Phizix i Black Sun Empire. W całym zachwycie importem warto zauważyć, że Cities Tent był najbardziej równym namiotem tam każdy jeden DJ set to parkietowy wymiatacz.

Gdy już nogi od tańczenia dały się we znaki zwiedziłem strefę z food trakami gdzie konsumowanie przepysznej zupy PHO w towarzystwie przypadkowych imprezowiczów zaalarmowało mnie, że jestem zbyt trzeźwy by prowadzić z nimi konwersacje, szybko ruszyłem dalej. Po drodze okazało się, że na AR prościej  wymienić sobie spodnie i zagrać w Dance Dance Revolution niż kupić wódkę.

Część dzienna na rynku bez piany za to z możliwością darmowego naładowania telefonu nie ukrywam zaskoczyła. Kupiłem balonik ze świnką Pepe, zjadłem i poszedłem na Audiopole. Tam wolne techno plumkanie, sączenie prezentów od sponsora, miły chillout choć liczyłem na konkretną imprezę.

AR nie mający obecnie konkurencji w Polsce ma trudne zadanie by zachęcać nowych i nie zrażać starych imprezowiczów. Tak organizować przestrzeń by nie utrudniać zabawy i ogarniać co poniektórych, którzy popłynęli za mocno. Toaleta z której można skorzystać bez flashabcka z filmu  Trainspotting to obecnie podstawa na komercyjnych imprezach nie luksus.

20160730_3784a_1000.jpg

Podsumowując w tym roku same pozytywne wrażenia. Muzycznie OK, nagłośnienie, oświetlenie, wizualizacje (poza EBS) super (to taki element który zauważa się dopiero w momencie spadku jakości), smaczne jedzonko, wolność poruszania z piwkiem, medyk ogarnął przytarte oko, ochrona nie przeszkadzała, pierwiastek karko dresowy choć zauważalny przy wejściu na samym festiwalu mega przyjazny. Dwa dni fajnej zabawy. 

Link do galerii. Komentarze

Brak komentarzyDodaj swój komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

OceńŚrednia ocena: 5.0/5 (głosów 1)
Aby ocenić musisz się zalogować.

Informacje imprezowe

2016-08-14, Informacje imprezowe
Relacja z Audioriver 2016
Audioriver (AR) następca Astigmatic na stałe zagościł w kalendarzu Clubbing.pl. Raz w roku na płockiej plaży pojawiają się namioty wypełnione
2016-07-29, Informacje imprezowe
Audioriver
Audioriver to festiwal prezentujący niemal wszystkie gatunki elektroniki.
2016-01-18, Informacje imprezowe
SONICTRIP&WEEKENDERS
SONIC TRIP & WEEKENDERS
2015-12-02, Informacje imprezowe
Pozdro Techno Impact
Pozdro Techno Impact
2015-12-02, Informacje imprezowe
Pozdro Techno Impact
Pozdro Techno Impact
2015-12-01, Informacje imprezowe
6 urodziny Warsaw Mechanism
Porządna maszyna po sześciu latach dopiero się rozpędza. Przed Wami kolejne święto muzyki techno w postaci naszych urodzin, które już dawno wy
2015-09-17, Informacje imprezowe
Instytut
9-ego października 2015 r. legendarne miejsce dla polskiej sceny Techno - Hala Najwyższych Napięć Instytutu Energetyki ponownie otworzy swoje pod